Wielu z Was zaangażowało się w przygotowanie i wzięło udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Przeżyliście tam doświadczenie żywego, młodego Kościoła. Warto zadbać o to, aby ten czas nie poszedł na marne.

Serdecznie zapraszamy do udziału w III Pielgrzymce Młodych Diecezji Kieleckiej do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny pod hasłem: „Błogosławieni czystego serca”. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 27 sierpnia 2016 r.

Zgłoszenia grup przyjmuje Klaudia Browarnik (tel. 730 422 017) do środy (24.08.2016).

Błogosławiona Karolina – patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Ruchu Czystych Serc, polskiej młodzieży – jest wzorem do naśladowania dla współczesnego młodego człowieka. Zaangażowana w sprawy parafii, w katechizację, ewangelizację. Bardzo pracowita, sumienna i odpowiedzialna. Uwieńczeniem jej młodego 16-letniego życia była męczeńska śmierć z rąk carskiego żołnierza w obronie czystości. Za życia, wielu ludziom pomogła zbliżyć się do Boga. Tym bardziej teraz będąc błogosławioną może jeszcze bardziej wspierać, zwłaszcza młodego człowieka, w odkryciu wartości życia w przyjaźni z Bogiem i bliźnim.

 

PROGRAM

Wał-Ruda

10.00 – Przywitanie z bł. Karoliną

10.15 – Katecheza: „Błogosławieni czystego serca” – Ruch Czystych Serc

– Droga krzyżowa śladami męczeństwa bł. Karoliny

 

    Zabawa

12.00 – Prezentacja Sanktuarium i kultu bł. Karoliny

12.30 – Eucharystia pod przewodnictwem J.E. ks. biskupa Jana Piotrowskiego

13.30 – Poczęstunek do nabycia na miejscu

Pielgrzymka do Zabawy - 27