W dniu 22 października 2016 roku w parafii pw. św. Mikołaja w Skale odbył się Dzień Skupienia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Kieleckiej. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 11:00 przywitaniem przybyłych gości przez Klaudię Browarnik – prezesa oddziału w Skale. Na początek nie mogło zabraknąć zabaw integracyjnych, które pozwoliły wzajemnie się poznać. Następnie wysłuchano konferencji zobrazowanej prezentacją multimedialną, które przygotował i przedstawił miejscowy historyk – pan Piotr Trzcionka. Uczestnicy poznali życie błogosławionej Salomei a także historię miasta Skały.

Kolejnym punktem programu było przejście do kościoła parafialnego. Ks. proboszcz Jan Robak powitał przybyłych i życzył dobrych przeżyć. Młodzież mogła skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania a następnie uczestniczyła we Msza św. Modlono się szczególnie za młodzież angażującą się w życie parafialne. W homilii – ks. asystent Marek Blady – mówił o tym, że cały Kościół, jak i każda wspólnota kościelna jest jak ciało, a każdy ochrzczony jest poszczególnym członkiem tego Ciała i posiada swoje zadania do wykonania. Jesteśmy odpowiedzialni za siebie i razem tworzymy atmosferę wspólnoty. Pan Bóg bardzo pragnie, abyśmy wydali dobre owoce. Jest On bardzo cierpliwy wobec każdego człowieka i takiej cierpliwości powinni się uczyć młodzi ludzie.

Po obiedzie młodzież udała się na pieszą wycieczkę do miejsc związanych z bł. Salomeą na pobliskim Grodzisku. W czasie marszu można było podziwiać niesamowite piękno jesiennej scenerii Ojcowskiego Parku. Na miejscu ks. proboszcz Stanisław Langner opowiadał i pokazywał wiele ciekawostek związanych z bł. Salomeą. Można było zobaczyć jak wygląda wnętrze pustelni.

Po powrocie do Skały młodzież uczestniczyła w nabożeństwie różańcowym. Uwieńczeniem zaś całego dnia było ognisko z kiełbaskami. Młodzież raz jeszcze mogła w radosny sposób zacieśnić znajomości. Uczestnicy wydawali się zadowoleni z całego dni, gdyż żegnali się ze słowami „do następnego spotkania”.

 

Test: Wiktoria Natkaniec

[Not a valid template]