Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Kieleckiej co roku organizuje konferencję walentynkową dla swoich członków, ale i wszystkich zainteresowanych. Tegoroczna odbyła się 6 lutego w kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Bielinach i została połączona z „ostatkami”. Konferencja nosiła chwytliwy tytuł „Bóg karze się całować, bo to On stworzył usta”, który wzbudził spore zamieszanie wśród kielczan. Poprowadził ją sercanin ks. Piotr Chmielecki SCJ.
Konferencja rozpoczęła się o godz. 18:00, ale wszyscy, którzy przybyli wcześniej, mogli posłuchać tutejszej scholii parafialnej, która umilała oczekującym czas. Na początek dowiedzieliśmy się o szerokich zainteresowaniach ks. Piotra: najważniejszym jego zadaniem jest poszukiwanie środków finansowych na misje, oprócz tego sam w nich uczestniczy, prowadzi blog, jest też w reprezentacji księży grających w piłkę nożną. Następnie on sam żartobliwie powiedział, że jest tu „za Szustaka” i nie wie, jak poradzi sobie z tym, że głosi konferencję „po Szustaku, Pawlukiewiczu i Malinowskim”. Jednak doskonale sobie z tym poradził. Uczestnicy dowiedzieli się, że w Piśmie Świętym są opisane aż trzy rodzaje pocałunków. Pierwszy z nich dotyczy sfery erotycznej, jest ukazany głównie w Pieśni nad pieśniami. Drugi jest nam bardzo bliski, gdyż obejmuje gest powitania. Ostatni, który najbardziej rzuca się myśląc o pocałunku w Biblii, to ten zdradziecki, który złożył Judasz. Ksiądz Piotr rozwinął te wątki dodając historie z własnego życia. Pokazał zgromadzonym, jak żyć z drugą osobą nie oddalając się od Boga, szanując siebie i być przy tym szczęśliwym. Przypominał też, że nie ma takiego grzechu, którego Bóg by nie wybaczył.
Trudno streścić całą konferencję w kilku zdaniach, jednak widać było, że wywołała na uczestnikach spore wrażenie. Pomimo, że w kościele było chłodno, rozgrzewały ich żarty i mądre słowa ks. Piotra. Podczas spotkania odbyła się także zbiórka obcych walut, która wesprze misje. Ks. Chmielecki zachęcał też do zaglądania na stronę zbieramto.pl i angażowanie się we wsparcie działań misjonarzy.
Po konferencji członkowie KSM-ów z diecezji wzięli udział w „ostatkach”, a pozostali powrócili do swych domów rozmyślając nad tym, co usłyszeli. Mamy nadzieję, że kolejne inicjatywy KSM-u przyciągną jeszcze więcej chętnych.

konferencja_walentynkowa_2016