Adres: Klimontów 77
Kod pocztowy: 32-112 Klimontów
Dekanat: Proszowicki
E-mail: klimontow@kielce.ksm.org.pl
Utworzono: 30 grudnia 2012 r.
Członków: 20
Spotkania formacyjne:
soboty, godz. 18:30

    Kierownictwo:

  • Prezes: Izabela Bugaj
  • Zastępca prezesa: Aneta Szeląg
  • Sekretarz: Agnieszka Ćwiertniewicz
  • Zastępca sekretarza: –
  • Skarbnik: Katarzyna Szeląg
  • Ksiądz asystent: ks. Wiktor Mentel

O nas:

Nasze spotkania formacyjne odbywają się w sobotę. Na spotkaniach staramy się poruszać sprawy związane z wiarą, działalnością Kościoła, ale także tematy dotyczące Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Chętnie bierzemy udział w spotkaniach młodzieży, które są organizowane na terenie diecezji. We wrześniu uczestniczyliśmy w Rajdzie Świętokrzyskim, aby pokonać pieszo drogę na Święty Krzyż. Młodzież naszego KSMu bierze czynny udział we Mszy świętej. Ministranci posługują przy ołtarzu, natomiast schola swoim śpiewem upiększa liturgię Eucharystii.

Wystawiamy przedstawienia dla parafian, aby młodzież mogła rozwijać swoje talenty aktorskie, a karty Pisma Świętego były przekazane w oryginalny sposób widzom. Przynosi to nam wiele radości i satysfakcji. Wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem pokazuje naszą wiarę, którą każdy pragnie pogłębiać. Rozważane podczas adoracji fragmenty Pisma Świętego skłaniają wszystkich do zastanowienia i wyciszenia. W ferie i wakacje organizujemy wyjazdy, na których oprócz wielu zabaw są również spotkania z animatorami w formie warsztatów. Ministranci wraz z księdzem wikariuszem grają w piłkę nożną i do wspólnej rywalizacji zapraszają młodych piłkarzy z innych parafii. Oprócz zawodów piłkarskich jeździmy na wycieczki rowerowe. KSM dostarcza nam wiele radości, każdy może znaleźć tu coś dla siebie, zaczynając od modlitwy po wspólne zajęcia, które integrują wszystkich. Tu nikt nie czuje się gorszy.