wislica_2014W sobotę, 21 czerwca 2014 r. pod hasłem „Przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie”, odbędzie się w Wiślicy XII Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. Zapraszamy wszystkich młodych, uczących się i pracujących, do wspólnego świętowania i stanięcia u źródeł wiary, która na naszych ziemiach „wytrysnęła” w państwie Wiślan.
Będzie to okazja do odkrycia piękna życia zjednoczonego z Jezusem. Tak o nim pisał do młodych bł. Jan Paweł II: „Wy sami nie wiecie, jak jesteście piękni wówczas, kiedy znajdujecie się w zasięgu Słowa Bożego i Eucharystii. Sami nie wiecie, jacy jesteście piękni, kiedy obcujecie z bliska z Chrystusem, z Mistrzem, starając się żyć w Jego łasce uświęcającej”.
W trakcie trzech etapów Spotkania – w kościołach stacyjnych, podczas pielgrzymowania do Wiślicy i na Placu Miejskim – nawiążemy do trzech etapów życia chrześcijańskiego – ewangelizacji, katechumenatu i diakonii.
Przez dynamiki, konferencje, pielgrzymowanie, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, modlitwę i koncert, pragniemy odkrywać głębię naszej więzi z Chrystusem wypływającą z życia łaską Chrztu Świętego.
Centralnym punktem spotkania będzie Eucharystia sprawowana w wiślickiej Bazylice o godz. 19.30 pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Kazimierza Ryczana.
Równocześnie, w tym ważnym dla rozwoju chrześcijaństwa w naszej Ojczyźnie miejscu, chcemy kontynuować przygotowania do 1050. rocznicy Chrztu Polski i Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Dlatego w piątek, 20 czerwca 2014 r. zapraszamy na spotkanie organizacyjne i szkolenie po cztery osoby z każdego dekanatu, które utworzą Dekanalne Centra Przygotowań do ŚDM 2016. Osobom tym, na zakończenie Eucharystii, udzieli błogosławieństwa i wręczy nominacje Biskup Kielecki Kazimierz Ryczan.
Niech dar tego spotkania umacnia nas w wierze i czyni odpowiedzialnymi za Kościół.
PLAN SPOTKANIA I PRZYDZIAŁ DEKANATÓW DO KOŚCIOŁÓW STACYJNYCH
12.00 – Zapisy w kościołach stacyjnych i zawiązanie wspólnoty
Par. Chotel Czerwony dekanaty: Bodzentyn, Busko -€“ Zdrój, Daleszyce, Chmielnik, Nowy Korczyn, Stopnica, Piekoszów, Pińczów
Par. Jurków dekanaty: Kielce Południe, Kielce Północ, Kielce Śródmieście, Kielce Zachód, Masłów, Morawica, Wiślica, Zagnańsk
Par. Kocina dekanaty: Kazimierza Wielka, Proszowice, Skalbmierz, Miechów, Skała, Wodzisław, Jędrzejów,  Słomniki
Par. Strożyska dekanaty: Chęciny, Lelów, Koniecpol, Łopuszno, Sędziszów, Szczekociny, Włoszczowa, Żarnowiec, Małogoszcz
13.00 – Katecheza
14.00 – Pielgrzymka do Wiślicy
16.00 – Spotkanie na Placu Miejskim
19.30 – EUCHARYSTIA W BAZYLICE WIŚLICKIEJ
21.00 – KONCERT „PANdamusic”
22.30 – Błogosławieństwo i rozesłanie

Źródło: Diecezja Kielecka