W dniu 12.01.2019 r. odbył się Bal Karnawałowy KSM Diecezji Kieleckiej zorganizowany przez oddział Kielce-Duch Święty. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą św. w kościele parafialnym pw. Ducha Świętego w Kielcach, którą koncelebrowali trzej księża, tj. ks. Jan Kaczmarek, ks. Michał Żak i ks. Marek Blady. Przede wszystkim modlono się za młodzież, aby sprostała wyzwaniom jakie stawia przed nią współczesny świat. Eucharystii przewodniczył ks. Jan Kaczmarek, który w homilii uświadamiał młodych ludzi: „To dzięki mocy Ducha Świętego dołączyliście do KSM-u”. Na przykładzie Jana Chrzciciela wzywał do pokornego stylu życia, w którym człowiek się umniejsza, a Bóg wzrasta.

Druga część spotkania miała miejsce w Hotelu „Echo” w Cedzynie. Dzięki smacznym posiłkom i wodzirejowi, impreza była na wysokim poziomie. Nie zabrakło tańców integracyjnych, wspólnych zabaw czy pamiątkowej fotografii. „Atmosfera była bardzo przyjazna, ludzie jak zawsze otwarci – opowiada KSM-owiczka Wiktoria – nie widziałam, żeby ktoś siedział smutny przy stole, każdy znalazł coś dla siebie”.

Bal zakończył asystent Oddziału Kielce-Duch Święty – ks. Michał Żak, dziękując wodzirejowi za piękne prowadzenie balu
i młodzieży ze swojego oddziału za zaangażowanie w przygotowanie tego wydarzenia. Udzielając błogosławieństwa, życzył dobrego powrotu do domu. Można śmiało powiedzieć, że w KSM-ie ważna jest formacja, nauka i praca, ale także dobra zabawa.