W sobotę, 14 września 2019 r., odbył się Diecezjalny Dzień Sportu KSM DK. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą św. w kościele pw. Ducha Świętego w Kielcach. W tym dniu przypadało święto Podwyższenia Krzyża Świętego dlatego ks. Michał Żak w homilii zachęcał do odważnego przyznawania się do Chrystusa ukrzyżowanego, który jest źródłem nadziei na życie wieczne.

Po modlitwie uczestnicy spotkania przeszli do Szkoły Podstawowej nr 33, aby tam, na sali gimnastycznej wziąć udział w zawodach sportowych. KSM-owicze rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach, m. in. w sztafecie biegowej, w rzutach do kosza, przeciąganiu liny oraz rzucie beretem. W programie znalazła się również konkurencja dla księży asystentów – siłowanie na rękę. Sportowe zmagania zakończył turniej piłki ręcznej.

W ten piękny, słoneczny dzień młodzież dała przykład realizowania ósmej zasady KSM-u: „Dbaj o zdrowie i rozwój fizyczny”. Po wysiłku uczestnicy udali się na wspólny posiłek – pierogową ucztę, podczas której ogłoszono wyniki zawodów i wręczono puchary oraz pamiątkowe dyplomy.