Dnia 03.02.2018 r. w murach IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach odbyła się Konferencja Walentynkowa zorganizowana już po raz szósty przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Kieleckiej. Tym razem uczestnicy spotkali się ze znanym polskim dziennikarzem, publicystą i autorem wielu książek – Szymonem Hołownią. Tematyka podjęta przez zaproszonego gościa była na swój sposób dość trudna, ale tym samym niezwykle interesująca, zwłaszcza dla zgromadzonych młodych ludzi, którzy właśnie wchodzą w prawdziwe życie pełne utrudnień, próbują się w nim odnaleźć i często po drodze gubią się, zostają przygnieceni przez szereg najróżniejszych opinii.

Pan Hołownia w formie konferencji prasowej odpowiadał na pytania prowadzących. Opowiadał o tym, jak on próbował odnaleźć siebie w świecie. Wspomniał, że trudno było mu zdecydować jaką ścieżkę życiową wybrać. Głównie wahał się między posługą kapłańską a zawodem lekarza. Poruszył również tematy związane z miłością, przyjaźnią, małżeństwem, Panem Bogiem. Przekazał swoje spostrzeżenia oraz związki pomiędzy wyszczególnionymi sprawami. Podkreślił jednak, że są to jego indywidualne doświadczenia i stwierdził, że każdy musi tak naprawdę sam odkryć, czym jest dla niego miłość czy wiara. Podpowiadał, aby obserwować świat, słuchać innych ludzi i wyciągać wnioski. Ważne jest, żeby żyć swoim życiem.

Na sam koniec każdy z uczestników miał okazję zadać pytanie. Spotkanie zakończyło się możliwością zakupienia książek, wraz z pamiątkowym autografem zaproszonego gościa.

Galeria zdjęć