„Nie mów, nie czuj, nie ufaj” – Spektakl wystawiony przez oddział KSM przy parafii Św. Jadwigi Królowej w Kielcach

Dnia 13 grudnia 2017 r. oraz 04,11,18 marca 2018 w sali teatralnej kościoła św. Jadwigi Królowej w Kielcach miało miejsce wyjątkowe spotkanie profilaktyczne‚ zorganizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działające przy tej parafii.

W spotkaniu 13 grudnia, wzięły udział klasy gimnazjalne ze Szkoły Podstawowej Nr 39 w Kielcach. Młodzież z KSM przygotowała przedstawienie teatralne pt. „Nie mów‚ nie czuj‚ nie ufaj” według scenariusza i w reżyserii Aleksandry Klusek-Gębskiej oraz pod kierunkiem ks. Krzysztofa Dziurzyńskiego. Scenariusz spektaklu dotyka problematyki rodziny dysfunkcyjnej‚ współuzależnienia i czynników wpływających na rozwój uzależnienia. Po przedstawieniu przeprowadzone zostały warsztaty profilaktyczne „By być wolnym i odpowiedzialnym” przez Barbarę Lisowską – psychologa – specjalistę terapii uzależnień. Gościnnie wystąpił Tau – polski raper‚ wokalista‚ beatboxer i producent muzyczny‚ który podzielił się z młodą publicznością świadectwem swego życia.
Projekt dofinansowany został ze środków Miasta Kielce‚ w ramach których został zakupiony m.in. sprzęt nagłośnieniowy‚ który służyć będzie w kolejnych przedstawieniach realizowanych przez młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży‚ a które już na trwałe wpisały się w kalendarz imprez na terenie miasta Kielce.

Tekst za: Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Kieleckiej

Galeria zdjęć