Ogólnopolska Sesja Zarządów Diecezjalnych Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Toruniu.

W dniach 15-16 lutego 2019 roku  Zarząd Diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Kieleckiej  brał udział w Ogólnopolskiej Sesji Zarządów Diecezjalnych KSM w Toruniu. Mszy świętej na rozpoczęcie obrad przewodniczył ks. bp Marek Solarczyk, delegat KEP ds. KSM. W słowie skierowanym do młodych ksiądz biskup przypomniał, „abyśmy przyjmując dary Pana Boga, nie wyrywali się i dali się prowadzić”.

Obrady Krajowej Rady KSM rozpoczęło uroczyste odśpiewanie hymnu, a także powitanie i przedstawienie poszczególnych delegacji. W pierwszym dniu obrad zaprezentowane zostały inicjatywy, które są zaplanowane na najbliższy czas, ale i również minione wydarzenia są to m.in. inicjatywa modlitewna w intencji życia poczętego „40 Dni dla Życia”, udział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w spotkaniu młodych na Polach Lednickich.

W czasie sobotnich obrad zaprezentowane i podsumowane zostały projekty zrealizowane przez KSM w zasięgu ogólnopolskim. Mowa była o takich akcjach jak: „Polak z Sercem”, projekt „Tożsamość jutra” oraz szkolenia Liderów KSM i ich rola i zadania.

Najważniejszym momentem w czasie Sesji Zarządów Diecezjalnych niewątpliwie były wybory uzupełniające do Prezydium Krajowej Rady KSM oraz dyskusja na temat uaktualnienia statutu KSM. Nowym Zastępcą Przewodniczącego Prezydium został Tomasz Kasprzak. Po burzliwej dyskusji Krajowa Rada  zadecydowała o przyjęciu nowego statutu.

Eucharystia w drugim dniu obrad była sprawowana w intencji dziękczynnej za 85 lat powołania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Męskiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Żeńskiej. Pasterz Diecezji Toruńskiej w wygłoszonej homilii mówił, że „Jeśli chcemy żeby w naszym życiu dokonywały się znaki, to potrzebujemy wiary. Wiara będzie wtedy kiedy otworzymy się na Słowo Pana. Otwarci na łaskę karmimy się Eucharystią i w konsekwencji dzielimy się miłością”.

Po skończonych sobotnich obradach młodzież spędziła wieczór poznając ciekawe i urokliwe miejsca Torunia podczas gry miejskiej przygotowanej przez gospodarzy tego wydarzenia.