Stracić, by zyskać, czyli o życiu w rodzinie – Konferencja Walentynkowa

Dnia 09.02.2019 r. w Gminnym Ośrodku Sportowo-Wypoczynkowym w Łopusznie miała miejsce Konferencja Walentynkowa, która została zorganizowana już po raz siódmy przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Kieleckiej. Tegoroczną konferencję poprowadzili dla licznie zgromadzonych młodych ludzi Monika i Marcin Gomułkowie, którzy przede wszystkim opowiedzieli historię swojego życia. Wspominali ten czas gdy nie było im po drodze z Panem Bogiem, gdy w ich życiu panował grzech, ale także mówili o swoim nawróceniu, które nazwali procesem, bo stwierdzili, że ono wciąż trwa.

Goście mówili o takim pozornym traceniu w życiu, ale po to by zyskać coś więcej. Przekonywali, że małżeństwo, rodzina nie zabierają wolności, ale pozwalają ją odczytać we właściwy sposób. Poświadczała to będąca z nimi ich córeczka – mała Zuzia – co jakiś czas dająca o sobie znać w czasie konferencji. Słuchacze mogli naocznie przekonać się o relacjach jakie panują w tej rodzinie. Konferencjoniści nawoływali również młodych do tego, aby nie bali się zaufać Bogu i oddać Mu wszystkie swoje troski. Nawet jeśli historia ich życia nie jest idealna, nawet jeśli ich rodziny nie są idealne, aby mieli odwagę szukać, wołać do Pana Boga. Niesamowita radość życia płynąca od Gomułeczków sprawiała, że ich słowa były naprawdę przekonujące. Na koniec konferencji była możliwość zadawania pytań, krótkiej rozmowy czy zrobienia sobie zdjęcia z gośćmi.

Po wspólnym posiłku odbyła się zabawa taneczna, która zintegrowała uczestników tego pięknego i ubogacającego spotkania. Razem z innymi idziemy do nieba, dlatego warto posłuchać Gomułeczków i w relacjach z bliskimi kierować się zasadą: „przykład, a nie wykład”.