W dniu 18 listopada 2018 r., już po raz trzeci zorganizowano Wieczór z bł. Karoliną Kózkówną. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. o godz. 18:30 w Kościele Akademickim na ul. Wesołej w Kielcach. Zgromadzeni członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc oraz miejscowa wspólnota modlili się, by zawsze mieć przed sobą cel życia człowieka wierzącego – niebo.

Słowo Bożego w tym dniu ukazało obraz końca świata, ale rozumianym jako dopełnienie, jako radosny finał Bożego zbawienia. Żyjąc na tym świecie nie można ulegać lękom, które pojawiają się w wyniku opierania się tylko na sprawach doczesnych. Asystent diecezjalny ks. Marek Blady w homilii wskazał, że nawet w chwili zagrożenia życia można być wiernym Panu Bogu i można do końca być trzeźwo myślącym człowiekiem, tak jak Karolina do końca walczyła i szukała sposobu by uniknąć śmierci. Ona, można powiedzieć, przez swoje dobre życie, przez odwagę w głoszeniu Ewangelii w swoim środowisku przygotowywała się do ostatnich chwil życia.

Po Mszy św. uczestnicy udali się do pobliskiego kina „Moskwa”, aby obejrzeć film pt. „Zerwany Kłos”. Na dużym ekranie jeszcze raz można było prześledzić ostatnie chwile życia bł. Karoliny, tej która pomimo młodego wieku może nas – jak mówił św. Jan Paweł II w czasie Mszy św. beatyfikacyjnej – zawstydzać nas swoją świętością czyli mobilizować do tego, by żyć pięknie. Błogosławiona Karolino – módl się za nami!