Z radością informujemy, że decyzją Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego, z dniem 1 lipca 2026 roku, obowiązki Diecezjalnego Asystenta Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Kieleckiej obejmie ks. Mateusz Smolarczyk.
Księdzu Mateuszowi życzymy obfitości darów Ducha Świętego, światła i mądrości w podejmowaniu nowych zadań oraz wielu łask Bożych w posłudze na rzecz młodzieży i całej wspólnoty Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Niech św. Stanisław Kostka oraz bł. Karolina Kózkówna wypraszają potrzebne siły, a Matka Boża otacza swoją opieką na każdy dzień posługi.
Jednocześnie składamy serdeczne podziękowania ks. Karolowi Stawowczykowi za pełną oddania i zaangażowania posługę na stanowisku Diecezjalnego Asystenta KSM.
Dziękujemy za duchowe prowadzenie, troskę o rozwój wspólnoty, obecność pośród młodzieży oraz świadectwo kapłańskiej służby. Niech dobry Bóg obdarza Księdza Karola swoim błogosławieństwem, umacnia w dalszej posłudze i wynagradza wszelkie dobro wniesione w życie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Kieleckiej.