Oddział KSM nr 5 przy parafii pw. Św. Mikołaja w Skale

Adres: ul. Olkuska 3
Kod pocztowy: 32-043 Skała
Dekanat: Skalski
E-mail: ksm.oddzialskala@gmail.com
Członków: 20
Utworzono: 3 listopada 2006 r.
Spotkania formacyjne: niedziela, godz. 18:00

Kierownictwo:

  • Prezes: Izabella Srebnicka
  • Zastępca prezesa: Klaudia Domagalska
  • Sekretarz: Karina Boroń
  • Zastępca sekretarza: Karolina Browarnik
  • Skarbnik: Kinga Boroń
  • Ksiądz asystent: ks. Tomasz Brożek

O nas:

Nasz oddział powstał w 2006 roku, ale w ubiegłym czasie zwiększyła się jego liczba członków, przez co mamy coraz więcej pomysłów na różnego rodzaju akcje. Zawsze wyróżniamy się swoją obecnością na akcjach diecezjalnych, rekolekcjach i warsztatach oraz spotkaniach młodych w Wiślicy i Lednicy. Uczestniczymy również w niedzielnych Mszach Świętych poprzez liturgię słowa i oprawę muzyczną.

Dla parafian rozprowadzamy wiele ciekawych rzeczy: kremówki papieskie, kadzidełka, palmy oraz ręcznie robione baranki wielkanocne i wieńce adwentowe. Organizujemy wiele akcji i sztuk teatralnych, w których uzyskujemy fundusze na różne atrakcje i wyjazdy dla naszych ksm-owiczów i parafian. Po raz pierwszy w naszej parafii odbył się Orszak Trzech Króli, w którym przybliżyliśmy parafianom historię tego wielkiego wydarzenia.

Organizujemy również akcję mikołajkową, w której zapewniamy dzieciom spotkanie ze św. Mikołajem. Wystawiając sztuki teatralne w Domu Pomocy Społecznej w Ojcowie dajemy szanse podopiecznym na rozrywkę.

Jesteśmy gotowi na nowo powierzone nam zadania.

Skała-GOTÓW!